Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2014 - |
| Μάρκα | Skoda |
| Κινητήρας | 1.4d MT (105 HP) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | Fabia III Hatchback |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 3992 mm |
| Πλάτος | 1732 mm |
| Υψος | 1467 mm |
| Μεταξόνιο | 2470 |
| Βάρος | 1467 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1620 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1422 |
| Κινητήρας kw | 77 kw |
| Κινητήρας hp | 103 hp |
| Ροπή | 77 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | 3 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 45 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | - |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 193 km/h |
| Επιτάχυνση | 10.1 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |