Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2014 - |
| Μάρκα | Skoda |
| Κινητήρας | 1.0 MT (75 HP) |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | Fabia III Wagon |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4257 mm |
| Πλάτος | 1732 mm |
| Υψος | 1467 mm |
| Μεταξόνιο | 2470 |
| Βάρος | 1467 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1534 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | 1395 l |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 999 |
| Κινητήρας kw | 55 kw |
| Κινητήρας hp | 74 hp |
| Ροπή | 55 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 3 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 74,5 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 45 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | Euro 6 |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | - |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 175 km/h |
| Επιτάχυνση | 14.9 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |