Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1998 - - |
| Μάρκα | Skoda |
| Κινητήρας | 1.6 (75 HP) |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | Octavia I Combi Tour (1U5) |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4511 mm |
| Πλάτος | 1731 mm |
| Υψος | 1448 mm |
| Μεταξόνιο | 2512 |
| Βάρος | 1448 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1205 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1598 |
| Κινητήρας kw | 55 kw |
| Κινητήρας hp | 74 hp |
| Ροπή | 55 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 76 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 55 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 175/80 R14 |
| Τροχοί | 6J x 14 |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 167 km/h |
| Επιτάχυνση | 15 s |
| Πόλη καυσίμων | 10.8 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 5.8 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |