Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2001 - 2004 |
| Μάρκα | Skoda |
| Κινητήρας | 1.9 TDI 4X4 (100 HP) |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | Octavia I Combi Tour (1U5) |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4513 mm |
| Πλάτος | 1731 mm |
| Υψος | 1481 mm |
| Μεταξόνιο | 2518 |
| Βάρος | 1481 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1950 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1896 |
| Κινητήρας kw | 73 kw |
| Κινητήρας hp | 98 hp |
| Ροπή | 73 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 79,5 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 55 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 195/65 HR 15 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 184 km/h |
| Επιτάχυνση | 13.4 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | 6.2 l/100km |