Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2000 - - |
| Μάρκα | Skoda |
| Κινητήρας | 1.8 T 4X4 (150 HP) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | Octavia I Tour (1U) |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4507 mm |
| Πλάτος | 1731 mm |
| Υψος | 1455 mm |
| Μεταξόνιο | 2520 |
| Βάρος | 1455 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1930 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1781 |
| Κινητήρας kw | 110 kw |
| Κινητήρας hp | 147 hp |
| Ροπή | 110 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 81 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 5 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 63 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 195/65 R15 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 211 km/h |
| Επιτάχυνση | 9.1 s |
| Πόλη καυσίμων | 12 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 7.1 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |