Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2004 - 2008 |
| Μάρκα | Skoda |
| Κινητήρας | 1.4MPI (80Hp) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | Octavia II (1Z3) |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4572 mm |
| Πλάτος | 1769 mm |
| Υψος | 1462 mm |
| Μεταξόνιο | 2578 |
| Βάρος | 1462 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1890 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1390 |
| Κινητήρας kw | 59 kw |
| Κινητήρας hp | 79 hp |
| Ροπή | 59 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 76 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 55 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 195/65 R15 |
| Τροχοί | 6JX15 |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 170 km/h |
| Επιτάχυνση | 15.5 s |
| Πόλη καυσίμων | 9.5 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 5.5 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |