Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2009 - 2010 |
| Μάρκα | Skoda |
| Κινητήρας | 1.8 TFSI (160HP) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | Octavia II FL (1Z3) |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4569 mm |
| Πλάτος | 1769 mm |
| Υψος | 1462 mm |
| Μεταξόνιο | 2578 |
| Βάρος | 1462 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1965 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1798 |
| Κινητήρας kw | 117 kw |
| Κινητήρας hp | 157 hp |
| Ροπή | 117 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 55 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 195/65 R15, 205/55R16, 225/45R17 |
| Τροχοί | 6JX15 |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 223 km/h |
| Επιτάχυνση | 7.8 s |
| Πόλη καυσίμων | 9.6 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 5.6 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 7 l/100km |