Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2013 - |
| Μάρκα | Skoda |
| Κινητήρας | RS 2.0d AT (184 HP) |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | Octavia III Combi |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4659 mm |
| Πλάτος | 1814 mm |
| Υψος | 1465 mm |
| Μεταξόνιο | 2686 |
| Βάρος | - |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | 1740 l |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1968 |
| Κινητήρας kw | 135 kw |
| Κινητήρας hp | 181 hp |
| Ροπή | 135 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 50 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | EURO V |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 225/45 R17 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |