Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2010 - - |
| Μάρκα | Skoda |
| Κινητήρας | 1.8TSI (152HP) |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | Octavia Scout FL |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4569 mm |
| Πλάτος | 1769 mm |
| Υψος | 1462 mm |
| Μεταξόνιο | 2578 |
| Βάρος | 1462 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2145 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1798 |
| Κινητήρας kw | 111 kw |
| Κινητήρας hp | 149 hp |
| Ροπή | 111 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 60 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 225/50 R17 |
| Τροχοί | 7Jx17" |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 208 km/h |
| Επιτάχυνση | 8.7 s |
| Πόλη καυσίμων | 10.2 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 6.4 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 7.8 l/100km |