Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2009 - - |
| Μάρκα | Skoda |
| Κινητήρας | 2.0TDI (140Hp) 4WD |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | Octavia Scout FL |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4584 mm |
| Πλάτος | 1784 mm |
| Υψος | 1533 mm |
| Μεταξόνιο | 2577 |
| Βάρος | 1533 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2170 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1968 |
| Κινητήρας kw | 103 kw |
| Κινητήρας hp | 138 hp |
| Ροπή | 103 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 81 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 60 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 225/50 R17 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 197 km/h |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |