Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2007 - 2010 |
| Μάρκα | Skoda |
| Κινητήρας | 1.6 MPI (105Hp) |
| Σωματότυπος | Estate |
| Μοντέλο | Roomster Scout |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4216 mm |
| Πλάτος | 1696 mm |
| Υψος | 1657 mm |
| Μεταξόνιο | 2617 |
| Βάρος | 1657 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1695 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1598 |
| Κινητήρας kw | 77 kw |
| Κινητήρας hp | 103 hp |
| Ροπή | 77 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 76,5 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 55 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 205/40 R17 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 181 km/h |
| Επιτάχυνση | 10.9 s |
| Πόλη καυσίμων | 9.2 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 5.7 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 7 l/100km |