Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2013 - |
| Μάρκα | Skoda |
| Κινητήρας | 2.0d MT (170 HP) 4WD |
| Σωματότυπος | SUV |
| Μοντέλο | Yeti I Facelift |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4223 mm |
| Πλάτος | 1793 mm |
| Υψος | 1691 mm |
| Μεταξόνιο | 2578 |
| Βάρος | 1691 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2110 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | 1760 l |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1968 |
| Κινητήρας kw | 125 kw |
| Κινητήρας hp | 168 hp |
| Ροπή | 125 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 81 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 60 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | EURO V |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 215/60 R 16 |
| Τροχοί | 7J x 16 |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 201 km/h |
| Επιτάχυνση | 8.4 s |
| Πόλη καυσίμων | 7.1 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 4.9 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 5.7 l/100km |