Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1993 - 1997 |
| Μάρκα | TATA |
| Κινητήρας | 4.2DT (145HP) 3dr |
| Σωματότυπος | SUV |
| Μοντέλο | Safari (Y60) |
| Πόρτες | 3 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4275 mm |
| Πλάτος | 1930 mm |
| Υψος | 1820 mm |
| Μεταξόνιο | 2400 |
| Βάρος | 1820 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2300 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 4169 |
| Κινητήρας kw | 106 kw |
| Κινητήρας hp | 142 hp |
| Ροπή | 106 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Diesel |
| Κύλινδροι | 6 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 96 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 95 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 265 / 70R16 |
| Τροχοί | 16x8JJ |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |