Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2002 - 2007 |
| Μάρκα | TATA |
| Κινητήρας | 4.8i (245HP) |
| Σωματότυπος | SUV |
| Μοντέλο | Safari (Y61) |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4955 mm |
| Πλάτος | 1930 mm |
| Υψος | 1865 mm |
| Μεταξόνιο | 2970 |
| Βάρος | 1865 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2920 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 4759 |
| Κινητήρας kw | 180 kw |
| Κινητήρας hp | 241 hp |
| Ροπή | 180 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 6 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 99,5 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 95 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 265/70 R16 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 160 km/h |
| Επιτάχυνση | 13.7 s |
| Πόλη καυσίμων | 18.1 l/100km |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |