Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2015 - |
| Μάρκα | Tesla |
| Κινητήρας | P90D Electro AT (561 kW) 4WD |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | Model S |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4976 mm |
| Πλάτος | 1963 mm |
| Υψος | 1435 mm |
| Μεταξόνιο | 2959 |
| Βάρος | 1435 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | 891 l |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 0 |
| Κινητήρας kw | 559 kw |
| Κινητήρας hp | 749 hp |
| Ροπή | 559 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | - |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | - |
| Χωρητικότητα καύσιμου | - |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 245/35/R21, 265/35/R21 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 250 km/h |
| Επιτάχυνση | 3 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |
2 years ago
3 μήνες πριν
3 μήνες πριν
3 μήνες πριν
3 μήνες πριν
3 μήνες πριν
3 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
πριν από ένα μήνα
πριν από ένα μήνα
28 days ago
26 days ago
25 days ago
25 days ago
25 days ago
25 days ago
25 days ago