Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2014 - |
| Μάρκα | Tesla |
| Κινητήρας | P85D Electro AT (516 kW) 4WD |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | S Sedan |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4976 mm |
| Πλάτος | 1963 mm |
| Υψος | 1435 mm |
| Μεταξόνιο | 2959 |
| Βάρος | 1435 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 0 |
| Κινητήρας kw | 513 kw |
| Κινητήρας hp | 687 hp |
| Ροπή | 513 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | - |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | - |
| Χωρητικότητα καύσιμου | - |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 245/35/R21, 265/35/R21 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 249 km/h |
| Επιτάχυνση | 3.2 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
10 μήνες πριν
3 μήνες πριν
3 μήνες πριν
3 μήνες πριν
3 μήνες πριν
3 μήνες πριν
3 μήνες πριν
3 μήνες πριν
3 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
πριν από ένα μήνα
26 days ago
26 days ago
26 days ago
26 days ago
26 days ago
25 days ago