Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2004 - 2009 |
| Μάρκα | Toyota |
| Κινητήρας | 1.5 i 16V WT-i (76 HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | Prius (NHW20) |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4450 mm |
| Πλάτος | 1725 mm |
| Υψος | 1490 mm |
| Μεταξόνιο | 2700 |
| Βάρος | 1490 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1725 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1497 |
| Κινητήρας kw | 56 kw |
| Κινητήρας hp | 75 hp |
| Ροπή | 56 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 75 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 45 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 185/65 R15; 195/55 R16 |
| Τροχοί | 6J x 16 |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 171 km/h |
| Επιτάχυνση | 10.9 s |
| Πόλη καυσίμων | 4.2 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 3.5 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 3.6 l/100km |
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
3 μήνες πριν
3 μήνες πριν
3 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
2 μήνες πριν
23 days ago
21 days ago