Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2000 - - |
| Μάρκα | TVR |
| Κινητήρας | 4.0 i 24V S (396 HP) |
| Σωματότυπος | Cabrio |
| Μοντέλο | Tuscan |
| Πόρτες | 2 |
| Καθίσματα | 2 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4235 mm |
| Πλάτος | 1810 mm |
| Υψος | 1200 mm |
| Μεταξόνιο | 2360 |
| Βάρος | 1200 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 3996 |
| Κινητήρας kw | 290 kw |
| Κινητήρας hp | 389 hp |
| Ροπή | 290 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 6 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 96 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-98 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 65 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 225/35 ZR18 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 314 km/h |
| Επιτάχυνση | 3.9 s |
| Πόλη καυσίμων | 20 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 15 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |