Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1976 - 1994 |
| Μάρκα | VAZ |
| Κινητήρας | 1.3 (64 Hp) |
| Σωματότυπος | - |
| Μοντέλο | 21063 |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4166 mm |
| Πλάτος | 1611 mm |
| Υψος | 1440 mm |
| Μεταξόνιο | - |
| Βάρος | 1440 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1445 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1300 |
| Κινητήρας kw | 47 kw |
| Κινητήρας hp | 63 hp |
| Ροπή | 47 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Carburetor |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 79 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-92 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 39 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 175/70 R13 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 145 km/h |
| Επιτάχυνση | 18 s |
| Πόλη καυσίμων | 9.5 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 7.6 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |