Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2000 - - |
| Μάρκα | VAZ |
| Κινητήρας | 1.5 i (78 Hp) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | 2115-20 |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4330 mm |
| Πλάτος | 1650 mm |
| Υψος | 1415 mm |
| Μεταξόνιο | 2460 |
| Βάρος | 1415 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1395 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1500 |
| Κινητήρας kw | 57 kw |
| Κινητήρας hp | 76 hp |
| Ροπή | 57 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 82 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 43 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 175/70 R13 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 170 km/h |
| Επιτάχυνση | 14 s |
| Πόλη καυσίμων | 10 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 5.7 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 7.3 l/100km |