Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2003 - - |
| Μάρκα | VAZ |
| Κινητήρας | 1.6i (81Hp) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | 2115-40 |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4330 mm |
| Πλάτος | 1650 mm |
| Υψος | 1402 mm |
| Μεταξόνιο | 2460 |
| Βάρος | 1402 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1596 |
| Κινητήρας kw | 60 kw |
| Κινητήρας hp | 80 hp |
| Ροπή | 60 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 43 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 165/70 R13; 175/70 R13 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 158 km/h |
| Επιτάχυνση | 13.2 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | 7.6 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |