Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2009 - |
| Μάρκα | Volkswagen |
| Κινητήρας | 1.4 MT (80 HP) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | Golf Plus II |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4206 mm |
| Πλάτος | 1759 mm |
| Υψος | 1580 mm |
| Μεταξόνιο | 2578 |
| Βάρος | 1580 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1890 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | 1450 l |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1390 |
| Κινητήρας kw | 59 kw |
| Κινητήρας hp | 79 hp |
| Ροπή | 59 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 76,5 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 55 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 195/65 R15 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 169 km/h |
| Επιτάχυνση | 14.9 s |
| Πόλη καυσίμων | 8.7 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 5.4 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 6.6 l/100km |