Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1991 - 1997 |
| Μάρκα | Volkswagen |
| Κινητήρας | 1.4 (60 HP) |
| Σωματότυπος | Cabrio |
| Μοντέλο | Golf III (1HX) |
| Πόρτες | 3 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4020 mm |
| Πλάτος | 1695 mm |
| Υψος | 1425 mm |
| Μεταξόνιο | 2475 |
| Βάρος | 1425 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1505 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1391 |
| Κινητήρας kw | 44 kw |
| Κινητήρας hp | 59 hp |
| Ροπή | 44 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | - |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 76,5 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 55 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 175/65 R13 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 157 km/h |
| Επιτάχυνση | 15.9 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | 6.6 l/100km |