Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1996 - 1998 |
| Μάρκα | Volkswagen |
| Κινητήρας | 1.9 TDI (110Hp) |
| Σωματότυπος | Cabrio |
| Μοντέλο | Golf III Cabrio |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4020 mm |
| Πλάτος | 1695 mm |
| Υψος | 1405 mm |
| Μεταξόνιο | 2475 |
| Βάρος | 1405 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1640 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1896 |
| Κινητήρας kw | 81 kw |
| Κινητήρας hp | 109 hp |
| Ροπή | 81 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 79,5 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 55 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 185/60 R14 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |