Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1991 - 1992 |
| Μάρκα | Volkswagen |
| Κινητήρας | 1.3i (54Hp) |
| Σωματότυπος | Cabrio |
| Μοντέλο | Golf III |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4020 mm |
| Πλάτος | 1695 mm |
| Υψος | 1425 mm |
| Μεταξόνιο | 2475 |
| Βάρος | 1425 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1525 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1289 |
| Κινητήρας kw | 40 kw |
| Κινητήρας hp | 54 hp |
| Ροπή | 40 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | - |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 76,5 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 55 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 175/70 R13 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 168 km/h |
| Επιτάχυνση | 14 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | 8.8 l/100km |