Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1997 - 1999 |
| Μάρκα | Volkswagen |
| Κινητήρας | 2.8i V6 (174Hp) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | Golf IV |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4149 mm |
| Πλάτος | 1735 mm |
| Υψος | 1439 mm |
| Μεταξόνιο | 2518 |
| Βάρος | 1439 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1910 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2792 |
| Κινητήρας kw | 128 kw |
| Κινητήρας hp | 172 hp |
| Ροπή | 128 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 81 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 62 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 205/55 R16 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |