Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2007 - - |
| Μάρκα | Volkswagen |
| Κινητήρας | 1.4 TSI (170 HP) |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | Golf V Variant |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4556 mm |
| Πλάτος | 1781 mm |
| Υψος | 1504 mm |
| Μεταξόνιο | 2578 |
| Βάρος | 1504 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1970 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1390 |
| Κινητήρας kw | 125 kw |
| Κινητήρας hp | 168 hp |
| Ροπή | 125 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 76 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 55 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 205/55 R16 |
| Τροχοί | 6 1/2 J x 16 |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 220 km/h |
| Επιτάχυνση | 8.5 s |
| Πόλη καυσίμων | 9.7 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 6 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 7.3 l/100km |