Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1977 - 1980 |
| Μάρκα | Volkswagen |
| Κινητήρας | 1.5D (50Hp) |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | Passat Variant (B1) |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4190 mm |
| Πλάτος | 1600 mm |
| Υψος | 1360 mm |
| Μεταξόνιο | 2470 |
| Βάρος | - |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1500 |
| Κινητήρας kw | 37 kw |
| Κινητήρας hp | 50 hp |
| Ροπή | 37 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Diesel |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | - |
| Χωρητικότητα καύσιμου | - |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | - |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |