Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1988 - 1992 |
| Μάρκα | Volkswagen |
| Κινητήρας | 1.8i (112Hp) |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | Passat Variant (B3,B4) |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4595 mm |
| Πλάτος | 1720 mm |
| Υψος | 1445 mm |
| Μεταξόνιο | 2625 |
| Βάρος | 1445 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1760 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1781 |
| Κινητήρας kw | 82 kw |
| Κινητήρας hp | 110 hp |
| Ροπή | 82 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 81 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-92 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 70 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 195/65 R15 |
| Τροχοί | 6j x 15" |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |