Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1998 - 2000 |
| Μάρκα | Volkswagen |
| Κινητήρας | 2.5 TDI Syncro (150 HP) |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | Passat Variant (B5) |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4675 mm |
| Πλάτος | 1740 mm |
| Υψος | 1459 mm |
| Μεταξόνιο | 2703 |
| Βάρος | 1459 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2070 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2496 |
| Κινητήρας kw | 110 kw |
| Κινητήρας hp | 147 hp |
| Ροπή | 110 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | 6 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 78 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 62 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 205/55 R16 |
| Τροχοί | 7J |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 208 km/h |
| Επιτάχυνση | 10.8 s |
| Πόλη καυσίμων | 11.5 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 6.3 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |