Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2005 - - |
| Μάρκα | Volkswagen |
| Κινητήρας | 2.0 FSI (150HP) 4Motion |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | Passat Variant (B6) |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4774 mm |
| Πλάτος | 1820 mm |
| Υψος | 1517 mm |
| Μεταξόνιο | 2709 |
| Βάρος | 1517 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2180 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1984 |
| Κινητήρας kw | 110 kw |
| Κινητήρας hp | 147 hp |
| Ροπή | 110 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 82,5 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | A-98 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 70 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 205/55 R16 |
| Τροχοί | 6.5J X 16 |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 206 km/h |
| Επιτάχυνση | 10.2 s |
| Πόλη καυσίμων | 12.2 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 7 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 8.9 l/100km |