Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2005 - 2009 |
| Μάρκα | Volkswagen |
| Κινητήρας | 1.4 TDI (80 HP) 3- |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | Polo IV (9N3) |
| Πόρτες | 3 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 3897 mm |
| Πλάτος | 1650 mm |
| Υψος | 1465 mm |
| Μεταξόνιο | 2460 |
| Βάρος | 1465 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1650 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1422 |
| Κινητήρας kw | 59 kw |
| Κινητήρας hp | 79 hp |
| Ροπή | 59 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | 3 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 79,5 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 45 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 165/70 R14 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 174 km/h |
| Επιτάχυνση | 12.8 s |
| Πόλη καυσίμων | 5.5 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 3.9 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |