Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2007 - - |
| Μάρκα | Volkswagen |
| Κινητήρας | 1.4 TSI (140HP) AT |
| Σωματότυπος | Estate |
| Μοντέλο | Cross Touran 1T |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4407 mm |
| Πλάτος | 1799 mm |
| Υψος | 1670 mm |
| Μεταξόνιο | 2677 |
| Βάρος | 1670 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2180 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1390 |
| Κινητήρας kw | 103 kw |
| Κινητήρας hp | 138 hp |
| Ροπή | 103 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 76 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 60 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | ??????? 215/50R17, ????? 235/45R17 |
| Τροχοί | 17 |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 194 km/h |
| Επιτάχυνση | 10 s |
| Πόλη καυσίμων | 10.5 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 6.2 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 7.7 l/100km |