Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1992 - 1998 |
| Μάρκα | Volkswagen |
| Κινητήρας | 2.8 VR6 (174 HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | Vento (1HX0) |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4380 mm |
| Πλάτος | 1710 mm |
| Υψος | 1405 mm |
| Μεταξόνιο | 2475 |
| Βάρος | 1405 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1725 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2792 |
| Κινητήρας kw | 128 kw |
| Κινητήρας hp | 172 hp |
| Ροπή | 128 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 6 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 81 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 55 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 205/50 R15 |
| Τροχοί | 6.5J |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 225 km/h |
| Επιτάχυνση | 7.8 s |
| Πόλη καυσίμων | 12.5 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 7.3 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 8.9 l/100km |