Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1992 - 1994 |
| Μάρκα | Volvo |
| Κινητήρας | 2.5 10V (140 HP) |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | 850 Kombi (LW) |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | - |
| Πλάτος | - |
| Υψος | - |
| Μεταξόνιο | - |
| Βάρος | 0 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1925 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2435 |
| Κινητήρας kw | 103 kw |
| Κινητήρας hp | 138 hp |
| Ροπή | 103 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 5 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 83 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 73 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 185/65 R 15 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 202 km/h |
| Επιτάχυνση | 10.5 s |
| Πόλη καυσίμων | 11.7 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 6.4 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 8.1 l/100km |