Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1990 - 1996 |
| Μάρκα | Volvo |
| Κινητήρας | 2.0 i 16V (190 HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | 960 Kombi (965) |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4860 mm |
| Πλάτος | 1750 mm |
| Υψος | 1434 mm |
| Μεταξόνιο | 2770 |
| Βάρος | - |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1991 |
| Κινητήρας kw | 139 kw |
| Κινητήρας hp | 186 hp |
| Ροπή | 139 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 89 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 4 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 80 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 205/55 VR16 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 210 km/h |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | 15 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 9 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |