Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2010 - 2013 |
| Μάρκα | Volvo |
| Κινητήρας | 1.6d MT (109 HP) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | C30 I Facelift |
| Πόρτες | 3 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4265 mm |
| Πλάτος | 1782 mm |
| Υψος | 1447 mm |
| Μεταξόνιο | 2640 |
| Βάρος | 1447 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1780 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | 23 l |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1560 |
| Κινητήρας kw | 80 kw |
| Κινητήρας hp | 107 hp |
| Ροπή | 80 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 75 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 55 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | - |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 190 km/h |
| Επιτάχυνση | 11.3 s |
| Πόλη καυσίμων | 5.7 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 3.8 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 4.5 l/100km |