Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2005 - 2010 |
| Μάρκα | Volvo |
| Κινητήρας | 1.6TD (109Hp) |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | S40 II |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4468 mm |
| Πλάτος | 1770 mm |
| Υψος | 1452 mm |
| Μεταξόνιο | 1640 |
| Βάρος | 1452 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1880 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1560 |
| Κινητήρας kw | 80 kw |
| Κινητήρας hp | 107 hp |
| Ροπή | 80 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 75 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 52 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 195/65 R15 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 190 km/h |
| Επιτάχυνση | 12 s |
| Πόλη καυσίμων | 6.2 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 4.2 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |