Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2013 - |
| Μάρκα | Volvo |
| Κινητήρας | 2.0d AT (136 HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | S60 II Facelift |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4628 mm |
| Πλάτος | 1865 mm |
| Υψος | 1484 mm |
| Μεταξόνιο | 2776 |
| Βάρος | 1484 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2090 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | 380 l |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1984 |
| Κινητήρας kw | 100 kw |
| Κινητήρας hp | 134 hp |
| Ροπή | 100 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | 5 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 81 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 67 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | Euro 5 |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 215/55 R16 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 200 km/h |
| Επιτάχυνση | 10.2 s |
| Πόλη καυσίμων | 6 l/100km |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |