Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2010 - - |
| Μάρκα | Volvo |
| Κινητήρας | 2.0T (203Hp) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | S60 II |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4628 mm |
| Πλάτος | 1865 mm |
| Υψος | 1484 mm |
| Μεταξόνιο | 2776 |
| Βάρος | 1484 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2040 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1999 |
| Κινητήρας kw | 149 kw |
| Κινητήρας hp | 200 hp |
| Ροπή | 149 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 87,5 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 67.5 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | - |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | 7.7 s |
| Πόλη καυσίμων | 10.9 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 6.2 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 7.9 l/100km |