Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2010 - - |
| Μάρκα | Volvo |
| Κινητήρας | 1.6D DRIVe (115Hp) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | S80 II |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4851 mm |
| Πλάτος | 1860 mm |
| Υψος | 1490 mm |
| Μεταξόνιο | 2835 |
| Βάρος | 1490 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2100 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1560 |
| Κινητήρας kw | 84 kw |
| Κινητήρας hp | 113 hp |
| Ροπή | 84 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 75 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 70 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 215/55 R16 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | 12.4 s |
| Πόλη καυσίμων | 5.4 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 4 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 4.5 l/100km |