Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2010 - - |
| Μάρκα | Volvo |
| Κινητήρας | 2.0 T5 (240Hp) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | S80 II |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4851 mm |
| Πλάτος | 1860 mm |
| Υψος | 1490 mm |
| Μεταξόνιο | 2835 |
| Βάρος | 1490 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2110 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1999 |
| Κινητήρας kw | 176 kw |
| Κινητήρας hp | 236 hp |
| Ροπή | 176 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 87,5 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 70 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 205/60 R16 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | 7.5 s |
| Πόλη καυσίμων | 11 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 6.1 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 7.9 l/100km |