Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2006 - - |
| Μάρκα | Volvo |
| Κινητήρας | 2.4 D (163) |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | S80 II |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4851 mm |
| Πλάτος | 1860 mm |
| Υψος | 1490 mm |
| Μεταξόνιο | 2835 |
| Βάρος | 1490 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 0 |
| Κινητήρας kw | - |
| Κινητήρας hp | - |
| Ροπή | - |
| Παροχή καυσίμου | - |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | - |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 70 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 215/55 R16 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 210 km/h |
| Επιτάχυνση | 9.5 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | 6.3 l/100km |