Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1997 - 2000 |
| Μάρκα | Volvo |
| Κινητήρας | 2.0 (126 HP) |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | V70 I |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4730 mm |
| Πλάτος | 1760 mm |
| Υψος | 1430 mm |
| Μεταξόνιο | 2660 |
| Βάρος | 1430 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1970 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1984 |
| Κινητήρας kw | 92 kw |
| Κινητήρας hp | 123 hp |
| Ροπή | 92 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 5 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 81 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 70 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 185/65 R 15 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 195 km/h |
| Επιτάχυνση | 11.9 s |
| Πόλη καυσίμων | 13.4 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 8.1 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |