Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2013 - |
| Μάρκα | Volvo |
| Κινητήρας | 2.0 AT (245 HP) |
| Σωματότυπος | SUV |
| Μοντέλο | XC60 Facelift |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4628 mm |
| Πλάτος | 2142 mm |
| Υψος | 1713 mm |
| Μεταξόνιο | 2774 |
| Βάρος | 1713 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2330 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | 1455 l |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1969 |
| Κινητήρας kw | 180 kw |
| Κινητήρας hp | 241 hp |
| Ροπή | 180 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 8 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 70 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | EURO VI |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 235/60 R18 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 210 km/h |
| Επιτάχυνση | 7.2 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |