Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2009 - - |
| Μάρκα | Volvo |
| Κινητήρας | 2.0D (163Hp) |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | XC70 II |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4838 mm |
| Πλάτος | 1861 mm |
| Υψος | 1604 mm |
| Μεταξόνιο | - |
| Βάρος | - |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1984 |
| Κινητήρας kw | 120 kw |
| Κινητήρας hp | 161 hp |
| Ροπή | 120 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 81 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 70 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | - |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 205 km/h |
| Επιτάχυνση | 9.9 s |
| Πόλη καυσίμων | 7.7 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 4.8 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 5.9 l/100km |