Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2008 - - |
| Μάρκα | Volvo |
| Κινητήρας | 2.4D (175HP) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | XC70 II |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4838 mm |
| Πλάτος | 2119 mm |
| Υψος | 1604 mm |
| Μεταξόνιο | 2815 |
| Βάρος | 1604 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2320 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 240 |
| Κινητήρας kw | 128 kw |
| Κινητήρας hp | 172 hp |
| Ροπή | 128 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | 5 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 70 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | - |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 210 km/h |
| Επιτάχυνση | 9.6 s |
| Πόλη καυσίμων | 8 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 4.9 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 6 l/100km |