Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2011 - - |
| Μάρκα | Volvo |
| Κινητήρας | 2.4D (215Hp) |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | XC70 II |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4838 mm |
| Πλάτος | 1861 mm |
| Υψος | 1604 mm |
| Μεταξόνιο | - |
| Βάρος | 1604 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2400 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2400 |
| Κινητήρας kw | 158 kw |
| Κινητήρας hp | 212 hp |
| Ροπή | 158 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 81 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 70 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | - |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 210 km/h |
| Επιτάχυνση | 8 s |
| Πόλη καυσίμων | 6.5 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 5.1 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 5.6 l/100km |