Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2006 - |
| Μάρκα | Volvo |
| Κινητήρας | 2.4d MT (200 HP) 4WD |
| Σωματότυπος | SUV |
| Μοντέλο | XC90 Facelift |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4798 mm |
| Πλάτος | 1898 mm |
| Υψος | 1743 mm |
| Μεταξόνιο | 2857 |
| Βάρος | 1743 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2590 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | 1837 l |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2401 |
| Κινητήρας kw | 147 kw |
| Κινητήρας hp | 197 hp |
| Ροπή | 147 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | 5 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 81 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 68 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | EURO IV |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | - |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 195 km/h |
| Επιτάχυνση | 10.9 s |
| Πόλη καυσίμων | 10.6 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 6.8 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 8.2 l/100km |