Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2015 - |
| Μάρκα | Volvo |
| Κινητήρας | 2.0d AT (225 HP) 4WD |
| Σωματότυπος | SUV |
| Μοντέλο | XC90 II |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 7 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4950 mm |
| Πλάτος | 2140 mm |
| Υψος | 1775 mm |
| Μεταξόνιο | 2984 |
| Βάρος | 1775 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1969 |
| Κινητήρας kw | 165 kw |
| Κινητήρας hp | 221 hp |
| Ροπή | 165 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 8 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 71 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | - |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 220 km/h |
| Επιτάχυνση | 7.8 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |